Václav Janík pod kopcem Spino | Nutrend Supplements

THE POWER OF NUTRITION

Vyberte si Váš směr, nebo pokračujte dále...

E-SHOP
EN

DE CZ CN

Menu
Váš košík: 0,00 0

Václav Janík pod kopcem Spino

Václav Janík pod kopcem Spino

Datum: 31.7.2015

Nabitý program evropského poháru závodů do vrchu pokračoval dalším italským závodem. Tentokrát se závodní vozy Nutrend Racing teamu přesunuly pod kopec Spino. K týmu se opět po pauze připojil Petr Trnka a doplnil tak ve startovním poli Vaclava Janíka a Jiřího Svobodu. Jezdci Nutrend Teamu usedli do svých speciálů s rozdílnými zkušenostmi se šesti kilometrovou tratí Passo Dello Spino.

Spousta práce čekala na vůz Norma M20FC se jmenovkou Václava Janíka. Tým se rozhodl využít přítomnosti techniků a inženýrů od Pirelli a vyzkoušel obout jejich pneumatiky, které jsou novinkou na evropských kopcích. Tento zásah si vyžádal kompletní přenastavení podvozku Václavovy Normy a Nutrend Racing tak čekal na zpětnou odezvu jezdce. Václav Janík si přeci jen letošní sezónu zvolil jako testovací a tak rád využil šanci vyzkoušet nové obutí. Testování nových věcí přímo při závodě je vždy velkým rizikem, protože jakákoliv ztráta v krátkém šestikilometrovém sprintu do vrchu je vždy nesmazatelná.

Závodní den byl doprovázen skvělými povětrnostními podmínkami. Soupeřit o čelní příčky ve skupině se tentokrát Václavu Janíkovi bohužel nepodařilo. Jeho Norma v barvách Nutrend Racing se s nedělním závodem vypořádala nervózním projevem. Závodní jízdy byly s ohledem na chování vozu výrazně lepší než při trénincích, ale i tak bylo těžké spolehnout se na vůz v rychlých pasážích: „Jsem spokojený. Vyzkoušeli jsme nové pneumatiky, které mají určitě velký potenciál. Nicméně se mi podařilo dosáhnout stejného času jako v předešlém roce s Lolou a to ukazuje na velkou časovou rezervu, protože často jsem jel na půl plynu. Pneumatiky jsme sice zkoušeli nové, ale při předzávodním doplnění energie jsem neexperimentoval a zůstal u osvědčeného SMASH ENERGY UP.“

Testovací závod tak nakonec přinesl českému reprezentantovi konečné osmé místo se ziskem čtyř bodů. Důležitý výsledek, protože Tiziano Rivovi nepřálo tentokrát štěstí a pro technickou poruchu nedokončil. Zisk čtyř bodů otevřel možnost na dotažení vedoucího Rivi a Václav Janík tak bude při dalším závodě v německém Osnabrücku bojovat o prvenství v průběžné tabulce evropského poháru.

Diskuse

NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Czech Republic
GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E, tel: +420 583 842 591, fax: +420 583 842 590, email: export@nutrend.eu

NUTREND D. S. is a producer of food supplements and foodstuffs intended for particular nutritional uses.

Copyright © 2006-2017 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist