Posílení imunity | Nutrend Supplements

THE POWER OF NUTRITION

Vyberte si Váš směr, nebo pokračujte dále...

E-SHOP
EN

DE CZ CN

Menu
Váš košík: 0,00 0

Posílení imunity

Posílení imunity

Datum: 4.11.2015

Ochranu organismu nám zajišťuje náš imunitní systém. Ten neustále chrání tělo před choroboplodnými zárodky, ale i neživými cizorodými částicemi. Tímto práce imunitního systému nekončí, také musí odstraňovat odumřelé buňky našeho těla a zasahuje i proti nádorovým buňkám.

Náš imunitní systém je ovlivněn několika předpoklady. Jedním předpokladem je genetika, která představuje vrozené předpoklady obranyschopnosti organismu. Druhým předpokladem je adaptace imunitního systému, která je ovlivňovaná v závislosti na tom, s jakými nemocemi, faktory nebo prostředím se jedinec během svého života setkal.
Oslabení imunitního systému vede k častějším onemocněním a pomalejšímu uzdravování. Lidé trpící oslabenou imunitou mají sklony také k častým infekcím, onemocnění se jim vracejí a jsou vždy vleklá. Jedinci s oslabenou imunitou by se v každém případě měli zdravě stravovat a snažit se o příjem plnohodnotné stravy, protože špatná životospráva by mohla vést ke zhoršení jejich zdravotního stavu.
 
Faktory ovlivňující činnost imunitního systému:
   - narušení buněk kůže či sliznic
   - nadměrné fyzická či psychická zátěž
   - nedostatek živin či látek posilujících imunitu (vitamíny, minerály)
   - nedostatek pohybu
   - nedostatek spánku
   - nedoléčená onemocnění
 Právě se blíží období, kdy bývá naše imunita pravidelně oslabována a hrozí častější onemocnění. Je tomu tak z toho důvodu, že se snižují venkovní teploty a také nám ubývá slunečního světla, což se může částečně podílet na naší psychice. Skvělým doplňkem do těchto dnů je produkt Imunooxi od společnosti Nutrend, který dodává tělu nejen koncentrované výtažky z ovoce a zeleniny, ale také velmi účinný extrakt z třapatky nachové (echinacea). Jeho využití ocení zejména lidé, kteří jsou pracovně vytíženi natolik, že nestihnou během dne přijímat ve stravě ovoce a zeleninu v dostatečném množství.
 
Mezi vitamíny podílející se na podpoře imunity se řadí například vitamín C. Společnost Nutrend dodává na trh jeho účinnou formu obohacenou o výtažek z šípku. Dalšími vitamíny a prvky podílejícími se na posílení imunity jsou vitamín E, selen, zinek, koenzym Q10 nebo třeba i betakaroten. Některé z nich mohou chybět v jídelníčku pracovně vytíženého člověka a pro tyto případy vyvinula společnost Nutrend přípravek Antioxidant strong.
 
 
 

Diskuse

NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Czech Republic
GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E, tel: +420 583 842 591, fax: +420 583 842 590, email: export@nutrend.eu

NUTREND D. S. is a producer of food supplements and foodstuffs intended for particular nutritional uses.

Copyright © 2006-2017 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist