Mistrovství Evropy v korfbalu | Nutrend Supplements

THE POWER OF NUTRITION

Vyberte si Váš směr, nebo pokračujte dále...

E-SHOP
EN

DE CZ CN

Menu
Váš košík: 0,00 0

Mistrovství Evropy v korfbalu

Mistrovství Evropy v korfbalu

Datum: 16.7.2014

Evropský šampionát juniorů v korfbalu se před několika dny konal v Olomouci v hale Univerzity Palackého. Turnaj vyvrcholil bojem o konečné umístění a skutečným vrcholem pak byl finálový zápas, ve kterém se střetli odvěcí rivalové - týmy Nizozemska a Belgie.

Český korfbalový svaz, ve spolupráci s magistrátem města Olomouce, Olomouckým krajem a Univerzitou Palackého, pořádal tuto vrcholnou akci, která se koná vždy ve čtyřletém intervalu, kdy si nejlepší evropští junioři změří síly a bojují o titul Mistra Evropy a o postup na juniorský světový šampionát. Významným partnerem pořadatelů se stala společnost NUTREND, která byla hlavním dodavatelem pitného režimu pro sportovce, členy Jury a rozhodčí.

Česká reprezentace začala nevydařeným vstupem do turnaje, kdy v základní skupině prohrála postupně s Belgií, Německem a Anglií, až nakonec porazila Polsko a dostala se tak do skupiny o 5.-8.místo, kde byl hlavním cílem boj o postup na juniorské Mistrovství světa, který má přímo zajištěno pouze prvních pět týmů z evropského šampionátu. Reprezentace České republiky v této skupině nejprve porazila tým Ruska a ve finálový den se střetla v boji o konečné páté místo s týmem Katalánska, který před zaplněným hledištěm zcela deklasovala. Vybojovala tak vysněný postup na Mistrovství světa - to se bude konat v roce 2016 v Polsku.

Titul Mistra Evropy vybojovala překvapivě Belgie, která přerušila dlouholeté kralování Nizozemců. V úchvatném finálovém zápase dotahovali Nizozemci během druhého poločasu až pěti košovou ztrátu a 0,1 vteřiny před závěrečným klaksonem dokázali srovnat na 23:23 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Diskuse

NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Czech Republic
GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E, tel: +420 583 842 591, fax: +420 583 842 590, email: export@nutrend.eu

NUTREND D. S. is a producer of food supplements and foodstuffs intended for particular nutritional uses.

Copyright © 2006-2017 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist