CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ? | Nutrend Supplements

THE POWER OF NUTRITION

Vyberte si Váš směr, nebo pokračujte dále...

E-SHOP
EN

DE CZ CN

Menu
Váš košík: 0,00 0

CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ?

CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ?

Datum: 11.1.2016

L-karnitin je tělu vlastní látka (aminokyselina), kterou si organismus dokáže v určitém množství vyrobit. Výroba L-karnitinu je ale podmíněna přítomností dostatečného množství aminokyselin Lysinu a Methioninu a také vitamínu B3, vitamínu B6 vitamínu C a také za působení železa.

     L-karnitin zlepšuje transport mastných kyselin (tuků) do mitochondrií, kde dochází k jejich „spalování“ a použití na energii. Touto nepřímou cestou tedy funguje jako spalovač tuku. L-karnitin dále zlepšuje mozkovou činnost tím, že se podílí na produkci některých přenašečů vzruchů (např. GABA) a také se podílí na zlepšení srdeční činnosti.
     Podávání L-karnitinu začíná účinkovat při dávce nad 500 mg pro dospělého člověka a 200 mg pro děti od 3 let a ani při dlouhodobém podávání nevede k návyku. K docílení významnějšího účinku karnitinu je vhodné dávku zvýšit až na 1,5 g za den.
     L-karnitin je vhodný nejen pro diety, ale také pro vytrvalostní sporty, kde nepřímou cestou šetří zásoby glykogenu.

Určité množství L-karnitinu je potřebné hlavně v těchto situacích:
1) při veganství, kvůli nedostatku živočišné bílkoviny
2) při pravidelné fyzické aktivitě, kdy dochází k jeho vyčerpání
3) při hladovění (dietách)
4) od středního věku
5) při těhotenství (kojení)
6) při únavě

Společnost Nutrend nabízí L-karnitin ve velkém portfoliu výrobků. Jeho zastoupení nalezneme v těchto produktech:
 
Vhodný pro vegetariány a vegany, kteří nesportují, nebo se věnují občasné fyzické aktivitě v rekreační podobě. Tento produkt je též vhodný pro staršího člověka na podporu srdeční a mozkové činnosti. Za těchto podmínek bude dostačující dávkování 20 ml koncentrátu.

CARNICHROM:
Vhodný pro člověka, který má slabost na sladké a současně patří mezi občasně sportující jedince s mírnou náročností aktivity. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování do 20 ml tohoto koncentrátu.

CARNILIFE 40 000:
Vhodný pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Tento produkt lze díky obsahu Q10 úspěšně používat jako prevenci proti stárnutí a dále funguje jako antioxidant a tím zlepšuje imunitu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml tohoto koncentrátu.

CARNITINE 60 000 + SYNEPHRINE:
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu synephrinu v tomto produktu dochází k lepšímu prohřátí organismu a k vyššímu metabolickému obratu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování do 25 ml tohoto koncentrátu.

CARNITINE 1000:
Vhodný pro vegetariány a vegany, či rekreační sportovce. Tento produkt je též vhodný ve chvílích únavy, nebo při redukčních dietách. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml koncentrátu.

CARNITINE 1000 CAPS:
Vhodný pro vegetariány a vegany, či rekreační sportovce. Tento produkt je též vhodný ve chvílích únavy, při redukčních dietách. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 2 kapsle tohoto produktu.

CARNILIFE 1000:
Vhodný pro pravidelně sportující jedince, kteří kladou důraz na vitalitu organismu. S přibývajícím věkem ubývá přirozený výskyt koenzymu Q10 v organismu. Tento produkt lze díky tomu úspěšně používat jako prevenci proti stárnutí a dále funguje jako antioxidant a tím zlepšuje imunitu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 2 kapsle tohoto produktu.

CARNITINE 1500 + SYNEPHRINE:
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu synephrinu v tomto produktu dochází k lepšímu prohřátí organismu a k vyššímu metabolickému obratu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml koncentrátu.

CARNILIFE 2000:
Vhodný pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Tento produkt lze díky obsahu Q10 úspěšně používat jako prevenci proti stárnutí a dále funguje jako antioxidant a tím zlepšuje imunitu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml koncentrátu.

CARNIFORM SHOT:
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu směsi účinných látek, mezi které hlavně patří L-arginin, L-karnitin, cholin, kofein a synefrin v tomto produktu dochází k stimulaci, lepšímu prohřátí organismu a k vyššímu metabolickému obratu. Ideální dávkování je 60 ml koncentrátu.

COMPRESS CARNIBOOSTER:
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu směsi účinných látek, mezi které hlavně patří L-karnitin, L-arginin-alfa-ketoglutarát, cholin, Q10 v tomto produktu dochází lepšímu využití živin v těle a k vyššímu metabolickému obratu. Ideální dávkování je 60 ml koncentrátu.

CARNITINE 100000:
Vhodný pro vegetariány a vegany, či rekreační sportovce. Tento produkt je též vhodný ve chvílích únavy, nebo při redukčních dietách. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml tohoto koncentrátu.

CARNITINE 3000 SHOT:
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu směsi účinných látek, mezi které hlavně patří L-karnitin, taurin a extrakt ze zeleného čaje v tomto produktu dochází k stimulaci a k vyššímu metabolickému obratu. Ideální dávkování je 60 ml koncentrátu.

NEOCARNITARGIN:
Vhodný pro vegetariány a vegany, kteří nesportují, nebo se věnují občasné fyzické aktivitě v rekreační podobě. Tento produkt je též vhodný pro staršího člověka na podporu srdeční a mozkové činnosti. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 40 ml tohoto koncentrátu.

Diskuse

NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Czech Republic
GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E, tel: +420 583 842 591, fax: +420 583 842 590, email: export@nutrend.eu

NUTREND D. S. is a producer of food supplements and foodstuffs intended for particular nutritional uses.

Copyright © 2006-2017 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist